Co dělají mimo Progres

Pavel VáněPavel Váně
Spoluzakladatel Progress Organization (´68 ) i Progres 2 (´78).

Po projektu Dialog s vesmírem založil skupinu Bronz (Pavel Váně, Karel Horký, Richard Lašek). Po různých zákazech, které vedly k ukončení její činnosti, vystupoval sólově, později v různých formacích, nejdéle s  "heavy-folkovou" skupinou Bowle (Pavel Váně, Jiří Vondrák, Richard Lašek).

V roce 1992 stál u obnovení činnosti skupiny Progres, od té doby je také jejím kapelníkem. Skládá a natáčí scénickou hudbu a věnuje se producentské činnosti. Vystupuje také občas s obnovenou skupinou Bronz nebo s akoustickou sestavou VKV (Váně, Kopřiva,Vondrák).

Síň slávy rádia Beat - 2020 - osobnost roku,   2021 - skladba Planeta H.B.II                                                                                            

Další informace - osobní stránka

Zdeněk Kluka Zdeněk Kluka

Spoluzaložil Progress Organization i Progres 2 - do roku ´92 kapelníkem. Ve svém domácím studiu také natáčí scénickou i reklamní hudbu. Je dvorním skladatelem hudby např. pro Divadlo na provázku, také členem skupiny Čankišou. A samozřejmě hraje i s Progres.

www.cankisou.cz

 

Jan Sochor

Po Progress Organization: Skupina J.Sochora (Martha +Tena, B.Frídl), Ex Libris. Od roku 1983 žil v Berlíně, kde vystupoval se skupinami Hurricanes, Key Band a Soulband. V Berlíně také bohužel 6. února 2013 po dlouhé nemoci zemřel.

 

Emanuel Sideridis

Po Progress Organization:  skupina A.Sigmunda (Martha+Tena, B.Frídl), sólově jako zpěvák se skupinou Albatros. Nyní žije v Řecku, učí na konzervatoři a hraje s významnými řeckými interprety a skupinami.

 

Pavel Pelc Pavel Pelc

Členem skupiny od natáčení alba Barnodaj-Mauglí.  Po ukončení spolupráce s Progres 2 nastoupil do skupiny Futurum. Od roku 1992 opět v základní sestavě obnovené kapely.                                      

Zemřel po dlouhé nemoci 22.7.2021

 Borek Nedorost Borek Nedorost
Členem Progres 2 od 1992 do roku 2007. Dříve například ve skupině Taxi, v současné době ho lze vidět v kapele  Folk Team, Petr Bende Band, také v kapele brněnského muzikálu Hair a v několika revivalových skupinách. Vystupuje také se skupinou Vlasty Redla.
Karel Horký (Daniel Forró) Karel Horký (Daniel Forró)
Spolupracoval s Progres 2 na první rockové opeře Dialog s vesmírem. Poté hrál ve skupině Bronz. Zároveň pod jménem Daniel Forró skládá scénickou hudbu, věnuje se elektronické hudbě a píše odborné publikace, což ústí do projektu Forrotronics. Momentálně žije v Japonsku, kde se mu, dle vlastních slov, líbí a docela dobře daří.
http://www.forrotronics.cz/
http://www.soundclick.com/forrotronics

 

Miloš Morávek Miloš Morávek

Spolupracoval na projektech Dialog s vesmírem a Třetí kniha džunglí.

Po odchodu z Progresu spoluzakládá s Romanem Dragounem skupinu Futurum  (Miloš Morávek, Roman Dragoun, Jan Seidl, Emil Kopřiva). Později hrál také se Synkopami, vrátil se i ke skupině Madmen, je spoluvlastníkem servisu a obchodu s hudebními nástroji. Od dubna 2005 hraje s Romanem Dragounem v obnovené skupině Futurum, od roku 2007 opět pravidelně vystupuje s Progres.

http://www.volny.cz/midiservis/
http://www.madmen.cz/

Roman DragounRoman Dragoun
Jako člen Progres 2 spolupracoval na projektu Třetí kniha džunglí. Po odchodu z kapely spoluzakládá skupinu Futurum. Působil ve skupině Stromboli, sólově natočil dvě alba, účinkoval v muzikálu Jesus Christ Superstar. Nyní hraje ve skupině T4 , hostuje ve skupině Pavitram nebo David Dragoun Band. Od  2005 hraje v obnovené skupině Futurum, od roku 2007 je stálým členem Progres. V roce 2012 vstoupil do Síně slávy rádia Beat.

sweb.cz/R.Dragoun/
http://www.t4rock.cz/
http://www.futurum-brno.com/

Aleš BajgerAleš Bajger
Vystupoval s Progres 2 jako kytarista a zpěvák v pořadech Mozek a Změna.

Po Progres:  Nota Bene V.Špinarové, Tanja, Citron, Vigor, Lady M,hudební produkce a managementVladivojna LaChia + Banana.

hudební obchod+ výroba vlastních kytarových systémů -BAYGER

www.bayger.com

myspace.com/alesbajger

 

Milan Nytra

Členem skupiny v období projektů Změna a Progres-Pokrok - Otrava krve.

Nyní se věnuje kroměvystupování se skupinouButypředevším svému občanskému povolání architekta.

 

 

Mirek Sova

Po členství v Progres-Pokrok nyní vystupuje s bluesrockovou kapelouStaří Psi.

Živí se také jako učitel hry na kytaru.

www.staripsi.cz

 

Dalibor Dunovský

Vystupoval s  Progres-Pokrok.

Potom : Avocado, Taxi, Kamelot, Futurum, Folk Team.

Nyní Petr Bende Band.

"Mám živnostňák na "výrobu" koupelen. Takže občas plácám kachličky na zeď".

 

Pavla Střechová (dříve Dvořáčková)

Progres-Pokrok, nyní občas skupina Ozvěna, jinak hlavně reklamní agentura.